Orieškové maslá sú bohatým zdrojom zdravých tukov
15 feb 2018 Orieškové maslo 222 krát
Orieškové maslá sú bohatým zdrojom zdravých tukov Ohodnotiť túto položku
  • 0.00 / 5 5
( 0 hlas )

Sú orieškové maslá vhodné ako doplnok zdravej výživy alebo nie?

Momentálne sú veľmi módne v oblasti zdravej výživy. Vďaka tomu, že sú bohatým zdrojom zdravých tukov, veľa výživových poradcov a odborníkov na zdravú výživu ich odporúča. Naopak iní ich zatracujú a radia radšej ich konzumáciu obmedziť, hlavne vzhľadom na kvalitu použitých orechov či pridaných surovín.

Orieškové maslá sú vlastne vhodne spracované orechy alebo semená, ktoré sú pre nás jedným z najlepších zdrojov dobrých tukov, vitamínov a minerálov. Pri výbere kvalitných surovín sú orieškové maslá hodnotným zdrojom tukov v strave aj kvôli dodaniu stabilnej energie nášmu organizmu. Pomáhajú redukovať návaly hladu a potrebu zvýšenej konzumácie rýchlych sacharidov ako sú pečivo, cestoviny a rôzne sladkosti.

Ako však platí pri všetkých potravinách, treba si všímať pôvod a zdroj použitých orieškov.

Dnes už máme na výber veľa rôznych výrobcov a značiek. Nie vždy platí, že najdrahšie je aj najkvalitnejšie, ale samozrejme kvalita vstupných surovín a metóda ich spracovania má veľký vplyv na cenu.

Pri výrobe orieškových masiel sa najčastejšie používajú arašidy (arašidové maslo) alebo lieskovce, ktoré sú aj veľmi preferované u zákazníkov. Čoraz častejšie sa však do nášho povedomia dostávajú orieškové maslá vyrobené z mandlí, kešu alebo dokonca z kokosu. Veľmi obľúbenými sa stávajú ich kombinácie alebo sa pridáva kvalitná horká čokoláda či dokonca aj mrazom sušené ovocie.

Orieškové maslá využijete v studenej ale aj teplej kuchyni, pri varení ázijských jedál, pečení zdravých koláčikov či pri výrobe vlastných RAW tyčiniek alebo rôznych maškŕt. Na webe už môžeme nájsť recepty od výmyslu sveta.

Záleží len na nás, či vbehneme do prvého supermarketu, alebo si urobíme prieskum a porovnanáme si dostupné produkty produktov. Nakoniec je rozhodnutie aj tak na nás a na našej zodpovednosti voči vlastnému zdraviu.

Orieškové maslá sú bohatým zdrojom zdravých tukov Ohodnotiť túto položku
  • 0.00 / 5 5
( 0 hlas )